BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE'NİN I. DÖNEM SONU MESAJI

21 Eylül 2020'de kademeli olarak yüz yüze eğitim ile başlayıp uzaktan eğitim ile devam eden 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemi 22 Ocak 2021 Cuma günü sona erdi. İlçemiz dâhilinde 84 okul ve kurumumuzdan 1200 öğretmen ve 17000 öğrencimiz 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini tamamlayarak 15 Şubat 2021 tarihine kadar yarıyıl tatiline gireceklerdir.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE'NİN I. DÖNEM SONU MESAJI

 

Tüm Dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle eğitim-öğretim alanındaki çalışmalar da yakından etkilendi. Bakanlığımız tarafından geliştirilen yeni eğitim süreçleriyle, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizinve eğitimin tüm paydaşlarının öncelikle sağlıklı kalmalarını sağlamak, salgından etkilenmelerini önlemek için çeşitli tedbirler alınmıştır. Bu bağlamda tam zamanlı yayın yapan TRT EBA TV kanalları, EBA internet partalı üzerinden canlı dersler, EBA Destek Noktaları ve EBA Mobil Destek Araçları, öğrencilerimizin istifadesine sunulmuş yönetici ve öğretmenlerimizin fedakârlıkları ile dersler inkıtaa uğramadan uzaktan eğitim yöntemiyle devam etmiştir.

Uzaktan eğitim sürecinde canlı derslere katılan, TRT EBA TV kanallarını takip eden, derslerine düzenli bir şekilde çalışan tüm öğrencilerimi kutluyorum. Değerli yönetici ve öğretmenlerimize uzaktan eğitim konusunda özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Covid-19 salgını sebebiyle ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımı yapılmayacak ve öğrencilerimiz 22 Ocak 2021 Cuma günü "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden karnelerine, takdir ve teşekkuür belgelerine ulaşabilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle eğitim faaliyetlerimize katkı ve destek sağlayan kurum ve kuruluşlara, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederken; 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olan ikinci dönemde öğretmen ve öğrencilerimizin okullarıyla buluşarak ulvi vazifenin edasını gerçekleştirebilmek için yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Mustafa EFE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.