BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE DYNED DİL EĞİTİM SİSTEMİNİN ETKİLERİ GÖRÜLÜYOR

DynEd Dil eğitim programı ilçemizde aktif olarak kullanılmaktadır. Öğrencilere dinleyerek, konuşarakve sesini kaydederek İngilizce kullanma imkânı sunan program dil edinimini sağlamaktadır. İlçemizde 10828 öğrenciden 3326´sı birinci dönem programı aktif olarak kullanmıştır. Programda kullanılan puanlama sisteminde öğrencinin çalışma düzeyine göre +12 ile -12 arasında puanlama verilmektedir.
İLÇEMİZDE DYNED DİL EĞİTİM SİSTEMİNİN ETKİLERİ GÖRÜLÜYOR

İlçemizde programı aktif kullanan okullardan Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10-D sınıfı öğrencisi Tuğçenur Demir 60 saat 16 dakika çalışarak birinci dönemde liseler arası Dyned İl birincisi olmuştur. Yine liseler arasında İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencileri de hem first English hem English forsuccess yazılımında çalışarak programdan etkili bir şekilde yararlanmaktadır. Ortaokullarda Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi 6/B sınıfı öğrencisi Mehmet Akif Güner +11 puanla ilçe birincisi, Yalıntaş Ortaokulu 7/C sınıfı öğrencisi Yunus Demir de İlçe ikincisi olmuştur. Öğrenciler program sayesinde artık dinleme etkinliklerinde çok başarılı olduklarını, eskiden İngilizce konuşmak için zorluk çekindiklerini ancak şimdi söyleyeceklerini düşünmeden konuşabildiklerini belirttiler.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.