BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİNDEN TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK

Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşegül Aydemir Tübitak 2204-A Lise Araştırma Projeleri Yarışmasında "Mustafakemalpaşa'nın Unutulan Tarihi Çeşmeleri" projesiyle Bölge BİRİNCİSİ olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİNDEN TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK

Proje; Tarih Öğretmeni Fatma Şen danışmanlığında 11- D sınıfı öğrencisi Ayşegül Aydemir tarafından hazırlanmıştır. Proje çalışmaları sırasında ilçemiz mahalle ve köylerinde 1200'e yakın çeşme olduğu tespit edilmiştir.Bunlar içinde kitabesi olan ve tarihi çeşme niteliği taşıyan sekiz çeşme üzerinde çalışılmıştır. Osmanlıca kitabeler okunmuştur. Çeşmelerin kültürel mirasa dâhil edilip literatürde yerlerini almaları, bakım ve onarım çalışmalarının yapılması ve kamuoyunda farkındalık oluşması için gerekli girişimlere başlanmıştır.

Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Ahmet Deniz, Müdür Yardımcısı Ahmet Demirhan, danışman Öğretmen Fatma Şen ve Öğrenci Ayşegül Aydemir 02 Nisan 2021 Cuma günü saat 10.00'da Müdürümüz Mustafa Efe'yi ziyaret etmişlerdir. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe bölge finallerinde birinci olan öğrencimizi tebrik etti ve ödüllendirdi.

Bölge finallerinde 1. olan öğrencimizi tebrik ederek ödüllendirdi. Yapılacak olan Türkiye finallerinde de başarılar diledi. Öğrencimizin bu başarısında destek olan başta okul müdürümüze ve çalışmalarında rehberlik yapan öğretmenimize de  teşekkür etti.

05-04-202105-04-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.