BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA ANAOKULU'NDA AB ERASMUS PROJESİ

AB Erasmus projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Anaokulu tarafından hazırlanan "Mutlu Çocuk Mutlu Toplum" projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Anaokulu, Cahide Kırlaağaç Anaokulu ve Zübeyde Hanım Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin bir hafta sürecek şekilde Hollanda'nın Amstelveen şehrinde personel hareketliliği gereçekleşecektir. Öğretmenlerimiz Montessori Kind Cnetrum Mio Mundo okulunun ev sahipliğinde okulumuzun hizmet kapasitesinin gelişmesi, erken çocukluk eğitiminin daha nitelikli hale getirilmesini hedefleyen projemizde hedefimiz; tüm dünyada kabul gören, öğrenciyi merkeze alan uygulama ve etkinlik sayısının fazla olduğu, bireyselleştirilmiş eğitimi öne çıkaran bir eğitim modeli olan Montessori eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak ve okulumuzda uygulamaktır. 
MUSTAFAKEMALPAŞA ANAOKULU'NDA AB ERASMUS PROJESİ

Okulumuzun eğitim niteliğini artttıracak eğitimde farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması gerekliliği ile yola çıkılmış ve projeye konu olan Montessori eğitiminin uygulanabilmesi için belirtilen kazanımları içinde barındıran bir eğitim ihtiyacı bu proje sayesinde karşılanmış olacaktır. Proje sayesinmde alınacak eğitim öğretmenlerimizin akademik gelişimine de katkıda bulunacaktır.

19 Ocak-25 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan proje çalışması öncesi proje ekibindeki öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe'yi ziyaret ederek projenin içeriği hakkında bilgi verdiler. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe; "AB Erasmus projelerinin benzer eğitim alanında farklı ülkelerdeki uygulama örneklerinin yerinde görülmesi ve bunların kendi uygulamalarımızda "iyi örnekler" anlamında yararlanabilme imkanı sağladığını belirtti.

16-01-2020

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.