BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMLIĞINCA YÜRÜTÜLEN ´EL ELE ENGELSİZ HAYAT´ 3 PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZ OYUN PARKININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2016 yılından beri uygulanan El Ele Engelsiz Hayat Projesinin en önemli hedefi olan engelli bireylerin kullanabilecekleri oyun parkı bulunmayan İbn-i  Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde Engelsiz Oyun Parkı yapıldı. Parkın açılışı engelli bireylerimiz ve ilçe halkı ile birlikte okulumuzun bahçesinde gerçekleştirildi. Açılış programına İlçe Kaymakamı  Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alaattin Üçok, okul/kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMLIĞINCA YÜRÜTÜLEN ´EL ELE ENGELSİZ HAYAT´  3 PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZ OYUN PARKININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açılış töreninin başlangıcında konuşan İlçe Kaymakamı  Mustafa Masatlı; Engelli bireylerin toplumla kaynaşmasını engelleyen nedenlerinin bazılarının ; eğitim sorunları,ulaşım araçlarının yetersizliği,fiziksel çevre yetersizliği,konut (binaların yetersiz donanımı) vb. eksikliklerinin olduğunu. Uygulanan projenin bu ayağı  ile engelli bireylerimiz açısından bu sorunları ele alarak en başta fiziksel çevre yetersizliği olmak üzere diğer sorunları ortadan kaldırmak için Engelli Oyun Parkı yapılmasının amaçlandığı, engelli bireylerin her zaman destekçisi olunması gerektiğini belirterek engelli bireylerimizin sosyal hayata entegre olmaları için her türlü desteğin verileceğini, uygulanan projeler ile toplumda engelli bireylerin hayatını kolaylaştırılmaya çalışıldığını, toplumla iç içe olarak engelli bireylerin tanınması ve kaynaşmasının sağlandığını, toplumun tüm kesimlerimde farkındalık ve duyarlılığın tesis edilmeğe çalışıldığını belirtti. Engelsiz  Oyun  Parkının Tüm Engelli Bireylerimize Hayırlı Olması! dileklerinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından; Mustafakemalapaşa Karma Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Yönetim Kuruluna Engelsiz Oyun Parkı için yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı teşekkür ederek kendilerine plaket takdim edildi. Plaket takdiminden sonra engelli bireylerimiz ve ilçe halkı birlikte engelsiz oyun parkının açılış kurdelesini kesildi. Engelli bireylerimiz oyun parklarında gönüllerince eğlendiler.

17-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-2018

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.