BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULUNDA YAZARLIK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI

2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde Eğitimci Yazar Eda Bildek'in öğrencilerle buluşması ve imza etkinliği ile Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda yüz yüze başlayıp pandemi sürecinde de uzaktan eğitim şeklinde devam eden Yazarlık Atölyesi çalışmaları semeresini vermeye başladı. 25/08/2020 Salı günü saat 11:00'de Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda Yazarlık Atölyesi okul koordinatörü Yıldıray Aydın'ın tanıtım sunumuyla başlayan programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Okul Müdürü Ahmet Deniz, öğretmenler, veliler ve yazarlık atölyesi öğrencileri katıldı.
MUSTAFAKEMALPAŞA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULUNDA YAZARLIK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ve İstanbul, Bursa, Adana illerinden oluşturulan öğrenci ekiplerinin uzaktan iletişim araçlarıyla birlikte çalıştığı "Hayalperest Gezginler" adlı seri adı altında yazdığı eserler, proje sahibi yazar Eda Bildek yönetiminde kitaplaşma sürecine geldi.

Programa telefonla görüntülü olarak bağlanan Yazar Eda Bildek Projenin başlangıcında Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yazarlık atölyesi ekibinin istekli oluşu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destek vermesinin önemli bir katkısının olduğunu ifade ederek teşekkür etti ve devamında: "Bu projeyle 8-16 yaş grubu çocuklara kendi medeniyetimizin güçlü tarihini; mimari yapısını, ilim irfan özelliklerini açıklarken onlara hayal etme, üretme gayesi de kazandıracağız. Osmanlı Devletinin Hasta Adam diye anıldığı dönemlerden günümüze kadar çizilmiş sınırlarına yeniden bakarak, Filistin-Kudüs'ten başlayan Hicaz bölgelerine kadar devam eden bu seri ileöğrencilerimiz aynı zamanda kendi yaş grubunun kaleminden okudukları tarihi yeniden keşfetme deneyimi kazanacaklar. Belki de onlar da bu serinin başka ciltleri için birer kahraman olma adımının hayalini kuracaklar ve Şarkın gücünü Akif'in Nesli yeniden gönüllere yazacak" dedi.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olması ile ilçemizin iki proje okulunun olduğunu ve bu durumun ilçemizdeki başarıya olumlu katkılarının olacağını ifade ederek Yazarlık Atölyesi çalışmalarının da semeresinin yeni eğitim öğretim yılı başında alınmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Okuma ve yazmanın Yazarlık Atölyesi çalışmalarıyla önemsendiği bir okul olma yolunda çabaların kıymetli olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz devamında "bu çalışmada emek veren proje sahibi yazar Eda Bildek'e, Yazarlık Atölyesi koordinatörü Yıldıray Aydın'a, okul müdürü Ahmet Deniz'e teşekkür ediyorum, velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Programın bitiminde "genç yazar-yayınevi sözleşmesi" için velileri ile bir araya gelerek değerlendirme yapmak ve yazar öğrenci ekiplerinin birbirleriyle yakından tanışmalarını sağlamak üzere serbest zaman etkinliği yapıldı.

26-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-202026-08-2020

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.