BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN OKULLARIMIZA TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ

Millî Eğitim Bakanlığınca "sanat", "bilim", "kültür", "spor" ve "yaşam" ana temalarıyla hayata geçirilen tasarım beceri atölyelerinin İlçemiz için ilk etapta belirlenen okullara kurulum Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından yapılıyor.
MUSTAFAKEMALPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN OKULLARIMIZA TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ

Tasarım ve projelendirmesi Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığınca yapılan ve İlçemizde Bakanlıkça belirlenen toplam 9 okula kurulan Fen-Teknoloji-Matematik (FETEM), Yazılım ve Tasarım, Görsel Sanatlar, Ahşap ve Metal, Müzik, Salon Sporları, Açık Hava Sporları, Drama, Dil ve Eleştirel Düşünce, Yaşam Becerileri ile Bahçe ve Hayvan Bakımı olmak üzere 11 farklı kategoriden atölyenin tasarım, üretim ve tedarik süreçleri Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmen ve öğrenciler tarafından yürütülmektedir.

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe "Tasarım ve Beceri Atölyeleri", çocuklarımızın sahip olduğu yeteneklerin uygulama düzeyinde geliştirilmesi, el becerilerinin artırılması amacıyla hayata geçirilmektedir.  Bizler de İlçemizde, Bakanlığımızın destekleri, meslek liselerinde görev yapan öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla 9 okulumuzda 11 atölyenin kurulumunu tamamlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabilecekleri şekilde kurulan atölyeler, mesleklerle ilişkilendirilmiş şekilde hazırlandı. Bu sürecin, tamamen meslek liselerimizin koordinasyonunda yürütülmesi, yapılan işi daha da özel kılıyor. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin salgın sürecine rağmen gösterdikleri olağanüstü gayret bizler için çok kıymetli.  Bu vesileyle 11 atölyenin kurulumunu eksiksiz bir şekilde gerçekleştiren Mustafakemalpaşa MTAL yöneticilerine, emek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Çalışmalar kapsamında Müdürlüğümüze bağlı 9 okula (Yeşilova İlkokulu, Tatkavaklı Ortaokulu, Öğretmendavut İlkokulu, Yalıntaş İlkokulu, Taşpınar İlkokulu, Mustafakemalpaşa Ortaokulu, İbrahim Önal Fen Lisesi ve Züferbey İmam Hatip Ortaokulu, Devecikonağı Ortaokulu) 11 farklı kategoriden toplam 11 tasarım ve beceri atölyesinin kurulumu gerçekleştirildi.

Tasarım beceri atölyeleriyle; öğrencilerin okulda düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabileceği ortamlar oluşturuluyor. Öğrenciler, atölyelerde ilgi ve mizaçları doğrultusunda hem yaşam becerileri kazanıyor hem de mesleki yeteneklerini çok küçük yaşlarda keşfetme imkânı yakalıyor.

Çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde teori ve pratiği bir araya getirecek atölyelerle, öğrencilerin ilkokul 1. sınıftan itibaren, psikomotor yetenek ve becerilerini daha fazla kullanacağı bir eğitim ortamının hayata geçirilmesi hedefleniyor. 

06-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.