BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ HİPERTANSİYON VE DİYABETE GEÇİT VERMİYOR

Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında hazırladıkları“Öğrencilerimiz Hipertansiyon ve Diyabete Geçit Vermiyor” projesi ile İlçemiz Orta Mahallede mahalle sakinleri ile buluştu.
ÖĞRENCİLERİMİZ HİPERTANSİYON VE DİYABETE GEÇİT VERMİYOR

Açılan stantta öğrencilerimiz sağlık hizmetleri alan öğretmenlerinin eşliğinde mahalle sakinlerinin hem tansiyonlarını ölçtü hem de diyabet ve hipertansiyon hakkında bilgilendirme yaptı. Bu hastalıklarda beslenme ile ilgili önerilerde bulunarak fiziksel aktivitenin önemi vurgulandı. Konu ile ilgili broşürler dağıtıldı. 11:00-16:00 saatleri arasında devam eden etkinlikte yaklaşık 200 kişinin tansiyonu ölçülerek bilgilendirme yapıldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliği İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe ‘de ziyaret etti. Vatandaşlar ve öğrencilerle bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

16-04-201816-04-201816-04-2018

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.