BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Okul Güvenliği Toplantısı 14/02/2019 tarihinde Saat 10:30’da Hükümet Konağı Toplantı Salonunda Vali Yardımcımız İlçe Kaymakam’ımız Sayın Mehmet Zeki Koçberber başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE, İlçe jandarma Komutanı Emre Kavak, Çocuk Asayiş Büro Amiri Komiser M.Emin Uçuk, İlçe Sağlık Müdürü Fehime Esra Asutay, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Osman Kahraman,  Belediye Temsilcisi, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve Muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıda Okulların güvenliğinin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine Entegrasyonu, uyarıcı maddelerle mücadele, öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması ve bu konularda alınacak önlemle ilgili konular görüşüldü.

Ayrıca, okullardaki kamera sistemlerinin KGYS (kent güvenlik yönetim sistemi) ile uyumlu hale gelmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı, uyarıcı maddelerle ilgili öğrencilere yönelik İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan faaliyetlerin devam edeceği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü,  Jandarma Komutanlığı ve okul müdürlüklerinin taşıma hizmetleri konusunda aksaklıklar yaşanmaması için gerekli çalışmaları sürdüreceği, okul müdürlükleri tarafından Kantin denetimlerinin düzenli olarak her ay yapılmaya devam edileceği ve İlçe denetleme kurulunun da dönemlik denetimlerini sürdüreceği vurgulandı.

İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zeki Koçberber; Okul güvenliği açısından Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve okul müdürleriyle koordineli olarak ve muhtarlarımız ile irtibatlı olarak çalışılması gerektiğini söyleyerek toplantıyı sonlandırdı.

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.