BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULUM TEMİZ BELGESİ TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de büyük ölçüde etkileyen COVID-19 salgını kişisel ve kurumsal alışkanlıklarımızı tamamen değiştiriyor. Bu değişimleri doğru yönetebilmek ve 16 Mart 2020'den bu yana uzaktan eğitim yapan okullarımızın, yeni normalde daha sağlıklı ve temiz şekilde yüz yüze eğitime başlayabilmesi, çocuklarımızın eğitim hizmetini hijyenik ortamlarda sürdürebilmesi için Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz büyük bir çaba ve özveri içerisindedir. Eğitim kurumlarımızı daha iyi koşullarda açmak ve eğitim hizmetlerimizi yeni normale uygun hale getirmek için bu konuda destek olabilecek tüm paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.
OKULUM TEMİZ BELGESİ TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Bakanlığımızın "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu", Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile iş birliği çerçevesinde hazırlanmış olupokul ve kurumlarımızınhijyenveenfeksiyonhususlarındakurumsal sorumluluklarınıyerinegetirmeleri konusunda yol gösterici olmuştur.

Uzman denetçiler tarafından okul ve kurumlarımızın yerinde yapılan kontroller neticesinde, kılavuzda belirtilen hijyen ve enfeksiyon şartlarına uygun olduğu belirlenen 40 (Kırk) okul ve kurumumuz TSE ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylı "OKULUM TEMİZ BELGESİ" almaya hak kazanmıştır. Belgelerin geçerlilik süreleri bir yıllık olup, Her yıl yapılan denetimler sonucunda belgeler yenilenecektir.

"OKULUM TEMİZ BELGESİ"ni almayı hak eden okularımızın belgeleri 27 Ocak 2021 Çarşamba günü Kaymakamlık Hizmet Binası toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından okul müdürlerine takdim edilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ; süreç içerisinde göstermiş oldukları gayretlerden dolayı başta  tüm okul ve kurum müdürleri olmak üzere tüm personelimize ve denetim görevini yerine getiren uzman denetçilerimize teşekkür etmiştir.

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.