BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT HİKMET AKTAŞ VE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖŞESİ AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulunda, okula adını verdiğimiz Şehit Hikmet Aktaş için hazırlanan köşenin açılışı ilçe Kaymakamımız Mustafa Masatlı, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, İktidar Partisi İlçe Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, şehidimizin annesi ve kardeşi, Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın ve yönetimi, Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Tuncer, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Taslı, Ayakkabıcılar ve Terziler Odası Başkanı Caner Kardeş, okulun idarecileri, öğretmenler, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
ŞEHİT HİKMET AKTAŞ VE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖŞESİ AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

İlçe Kaymakamımız Mustafa Masatlı törende yaptığı konuşmasına hem hüzünlü hem de gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade ederek başladı. Mustafakemalpaşa’ya atandığında okulun inşaat halinde olduğunu ve bir şehidimizin isminin bu okulda yaşatılması gerektiği düşüncesiyle Şehit Hikmet Aktaş ismine karar verildiğini ifade etti. Okulun 2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılması ile artık şehidimizin isminin hem burada hem de buradan mezun olan öğrencilerin diplomalarında gelecek nesillere aktarılacağını söyledi. Burada okuyan öğrencilerin okullarının adına yakışır bir şekilde yetişeceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe konuşmasında okul binasının 2016-2017 eğitim-öğretim yılında tamamlandığını ancak binası tamamlanamayan Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından geçici olarak 1 yıl kullanıldığı2017-2018 eğitim öğretim yılı itibari ile Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu olarak faaliyete başladığını söyledi. Okulumuzun Atatürk Ortaokulunun kayıt bölgesinin bir kısmını alması ile beraber gelecek eğitim öğretim yılında Atatürk Ortaokulunun tam gün eğitime geçmesinin sağlanacağını ifade etti.

Programda Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu korosunun seslendirdiği türküler ile duygu dolu anlar yaşandı.

Programın sonunda İlçe Kaymakamımız Mustafa Masatlı tarafından şehidimizin annesi Sebahat Aktaş’a çiçek ve plaket, şehit köşesinin hazırlanmana destek olan Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın’a Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren ve İktidar Partisi İlçe Başkanı Mehmet Kanar tarafından plaket takdiminde bulunuldu. Ardından açılış Kaymakamımız Mustafa Masatlı, şehidimizin annesi Sebahat Aktaş ve protokol tarafından gerçekleştirildi.

20-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.