BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SINAVLARINDA ÖZEL EĞİTİM TEDBİRİ ALINACAK ÖĞRENCİLER

Bakanlığımızdan TEOG Sınavları ile ilgili olarak yapılan duyuru metni aşağıdadır.
TEOG SINAVLARINDA ÖZEL EĞİTİM TEDBİRİ ALINACAK ÖĞRENCİLER

Söz konusu duyuru metninde;

"Ortak sınavlar e-kılavuzu’nda il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinin yapacağı işlemler Maddesi C bendi, “Sınavlara girecek özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüğünde sınav hizmeti ile ilgili ihtiyaçlarının, RAM Modülü’nde öncelikli işlem görmesini sağlamak” şeklindedir. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere RAM tarafından, RAM Modülü’ne işlenen bilgiler doğrultusunda sınav hizmeti verilecektir.

Bu çerçevede, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem Merkezi Ortak sınavlarda zaten  dezavantajlı olan engelli öğrencilerin sıkıntı yaşamaması ve bu öğrencilerin sınavlarda özelliklerine uygun hizmet alabilmeleri için engel durumları (Az Gören, Zihinsel Engelli vb.) ve alacakları sınav hizmeti ( Tek kişilik salon, 15 dk ek süre, 18 Punto cevap kağıdı vb.) ivedilikle ve doğru bir şekilde RAM modülüne işlenmesinin sağlanması gerekmektedir." denilmektedir.

Bu bağlamda okullarımızın dezavantajlı olan engelli öğrencilerin velileri ile birlikte bilgilendirilip sınav tedbiri alınması için ivedilikle İlimiz Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi´ne yönlendirilerek sınav tedbiri aldırılması ve RAM modülüne işletilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, nakil giden öğrencilerden yabancı dili, nakil gittiği okuldan farklı olanların yabancı dil bilgisi güncellenip hangi yabancı dilden sınava girmesi gerekiyorsa bu bilgi e-okulda ivedilikle düzeltilmesi sağlanmalıdır.

Bu hususlara dikkat edilmesi önemle rica olunur.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.