BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZÜFERBEY YATILI BÖLGE ORTAOKULUMUZA Z-KÜTÜPHANE KURULDU

Bakanlığımız, okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer “hayat boyu öğrenme merkezi” ve eğlenme-dinlenme etkinliklerine imkân veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesi amacıyla öğrencilerin modern çağın gerisinde kalmamaları ve ülke genelinde bilgiye ulaşmada eşit fırsatların oluşturulması amacıyla 2011 yılından itibaren okullarda Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) kurulumları gerçekleştirmektedir.
ZÜFERBEY YATILI BÖLGE ORTAOKULUMUZA Z-KÜTÜPHANE KURULDU

Okuma kültürünün yaygınlaştırılması, çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almalarının sağlanması ilkesinden hareketle MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Züferbey Yatılı Bölge Ortaokulumuz ve İmam Hatip Ortaokulumuzda Z-Kütüphane Projesi hayata geçirilmiştir. 05 Ocak 2018 Cuma günü saat 11,00’da Züferbey Yatılı Bölge Ortaokulundaki açılışa, İlçe Kaymakamımız Mustafa Masatlı, İlçe Belediye Başkanımız Sadi Kurtulan, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve öğrenciler katılmışlardır.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kütüphane açılışı nedeniyle yaptığı konuşmada, okumanın değerli bir eylem olduğunu, Belediye Başkanlığı olarak okullarımızdaki kütüphanelere ve sınıf kitaplıklarına katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtmiş ve emeği geçen herkese teşekkür etmiştir.

Programda konuşan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Masatlı da, bilgi çağının gereksinimlerinden biri olan kütüphanelerimizin, zengin içerikli ve teknolojik imkânlarla donatılmış olmasının önemini vurgulayarak, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak Z-Kütüphanenin; modern, estetik tasarımıyla ve doğru, güvenilir, zengin kaynaklarla öğrencilerimizin hizmetinde olacağını söyledi ve Millî Eğitim Bakanlığımız kanalıyla kurulumu gerçekleştirilen kütüphanenin öğrencilerimizin hizmetine sunulmasında başta İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Z-Kütüphanenin açılışı, kurdele kesilerek gerçekleştirildi ve kütüphane ortamı Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, okul müdürlerimiz ve öğrencilerle birlikte gezilerek tören sonlandırıldı. 

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.